Mamy 150 tys. zł na wykończenie 65 m² z meblami. Na jaki standard nas stać?

Kupno mieszkania od dewelopera to dopiero początek.
Potem pojawiają się pytania:
- od czego zacząć wykończenie?
- jakie prace w ogóle trzeba uwzględnić?
- ile kosztuje robocizna?
- ile trzeba przeznaczyć na materiały?
- ile zostanie na kuchnię, szafy i pozostałe meble?
- czy założony budżet wystarczy na standard, który nam się podoba?
Z takim problemem zgłosiła się do nas para z Poznania.
Kupili mieszkanie o powierzchni 65 m². Na całe wykończenie — razem z meblami — chcieli przeznaczyć około 150 tys. zł.
Nie wiedzieli jednak, czy jest to budżet pozwalający na podstawowe wykończenie, rozsądny standard średni, czy może coś więcej.
Dlatego ten sam rzut mieszkania policzyliśmy w inPrice w trzech wariantach:
- budżetowym,
- umiarkowanym,
- premium.
Wynik?
| Wariant | Wykończenie z materiałami | Z budżetu 150 tys. zł zostaje na meble |
|---|---|---|
| Budżetowy | 55 199,55 zł brutto | 94 800,45 zł |
| Umiarkowany | 110 376,76 zł brutto | 39 623,24 zł |
| Premium | 170 631,66 zł brutto | Budżet przekroczony o 20 631,66 zł |
Najważniejszy wniosek pojawił się jeszcze przed rozpoczęciem remontu:
150 tys. zł wystarcza na wykończenie tego mieszkania w standardzie budżetowym z dużą rezerwą na umeblowanie.
Może również pozwolić na wariant umiarkowany, ale wtedy na wszystkie pozostałe meble i zabudowy zostaje niecałe 40 tys. zł.
Wariant premium przekracza cały dostępny budżet jeszcze przed doliczeniem pełnego umeblowania.
Ważna informacja
Kosztorysy inPrice obejmują roboty wykończeniowe oraz materiały i elementy wyposażenia wskazane w konkretnym wariancie.
Nie obejmują pełnego umeblowania mieszkania, w szczególności kompletnej zabudowy kuchennej, szaf na wymiar, łóżek, sof, stołów, krzeseł i pozostałych mebli widocznych na wizualizacjach.
Dlatego po każdym wariancie pokazujemy, ile z budżetu 150 tys. zł pozostaje na pozostałe meble i zabudowy.
1. Mail, który dobrze zna wiele osób odbierających pierwsze mieszkanie
Wiadomość, którą otrzymaliśmy, nie zawierała rozbudowanego opisu technicznego.
Nie było w niej informacji o klasie hydroizolacji, rodzaju gładzi, standardzie przygotowania podłoża czy liczbie obwodów elektrycznych.
Był za to realny problem:
Kupiliśmy mieszkanie, mamy określony budżet, ale nie wiemy, od czego zacząć i na jaki standard możemy sobie pozwolić.

Klienci podali cztery najważniejsze informacje:
| Informacja | Dane |
|---|---|
| Lokalizacja | Poznań |
| Powierzchnia | 65 m² |
| Stan mieszkania | deweloperski |
| Budżet na wykończenie i meble | 150 000 zł |
Ich główne pytanie brzmiało:
Na jaki standard wykończenia pozwala nam ten budżet?
2. Punktem wyjścia był tylko rzut mieszkania
Do wiadomości został dołączony rzut mieszkania.
Układ obejmuje:
- łazienkę — 3,93 m²,
- pokój — 12,81 m²,
- pokój — 10,80 m²,
- korytarz — 8,92 m²,
- pokój z aneksem kuchennym — 28,56 m².
Łączna powierzchnia mieszkania wynosi około 65 m².
Dodatkowo do lokalu przynależy balkon, który nie został wliczony do powierzchni wycenianego wnętrza.

3. Najpierw inPrice odczytał układ mieszkania
Po wgraniu rzutu inPrice przeanalizował dokument i automatycznie rozpoznał:
- liczbę pomieszczeń,
- ich nazwy,
- powierzchnie,
- położenie na planie,
- całkowitą powierzchnię mieszkania.
System zidentyfikował pięć pomieszczeń i łącznie 65 m².

To ważny etap, ponieważ klient nie musi ręcznie przepisywać do kalkulatora powierzchni każdego pomieszczenia.
Może natomiast sprawdzić, czy system poprawnie rozpoznał rzut, i w razie potrzeby skorygować dane przed przejściem dalej.
4. Zamiast jednej przypadkowej ceny przygotowaliśmy trzy scenariusze
Największym problemem klienta nie było pytanie:
Ile kosztuje metr malowania?
Prawdziwy problem brzmiał:
Co właściwie oznacza standard budżetowy, umiarkowany i premium oraz który z nich mieści się w naszym budżecie?
Dlatego dla tego samego rzutu przygotowaliśmy trzy osobne warianty.

| Standard | Koszt całkowity brutto | Koszt na 1 m² | Udział w budżecie 150 tys. zł |
|---|---|---|---|
| Budżetowy | 55 199,55 zł | ok. 849 zł/m² | 36,8% |
| Umiarkowany | 110 376,76 zł | ok. 1 698 zł/m² | 73,6% |
| Premium | 170 631,66 zł | ok. 2 625 zł/m² | 113,8% |
115 432,11 zł
Tyle wynosi różnica pomiędzy wariantem budżetowym a premium dla dokładnie tego samego mieszkania.
Nie wynika ona z jednego „mnożnika premium”.
Każdy wariant zawiera inny zakres robót, inne materiały, inne rozwiązania instalacyjne i inny poziom wykończenia.
5. Wariant budżetowy — 55 199,55 zł brutto
Wariant budżetowy ma umożliwić wykończenie mieszkania w sposób funkcjonalny, bez rozwiązań, które znacząco zwiększają koszt realizacji.
Nie oznacza mieszkania niewykończonego.
Oznacza świadome ograniczenie zakresu i wybór prostszych materiałów.

| Element | Koszt |
|---|---|
| Robocizna brutto | 34 478,55 zł |
| Materiały brutto | 20 721,00 zł |
| Łącznie | 55 199,55 zł |
| Koszt na 1 m² | ok. 849 zł |
| Budżet początkowy | 150 000,00 zł |
| Pozostaje na meble i zabudowy | 94 800,45 zł |
94 800,45 zł
Tyle pozostaje z budżetu na pozostałe meble, zabudowę kuchenną, szafy, łóżka, sofę i wyposażenie ruchome.
Co obejmuje wariant budżetowy?
- przygotowanie ścian do malowania bez wykonywania pełnych gładzi we wszystkich pomieszczeniach,
- malowanie głównie na biało,
- brak sufitów podwieszanych,
- panele laminowane układane klasycznie,
- standardowe listwy przypodłogowe,
- klasyczne lampy i kinkiety,
- drzwi przylgowe,
- brak przygotowania klimatyzacji,
- łazienkę wykończoną płytkami,
- standardowy brodzik i kabinę,
- armaturę natynkową,
- podstawowe wyposażenie łazienki,
- wybrane podłączenia i prace instalacyjne.

Koszty brutto według obszarów:
| Obszar | Usługi + materiały |
|---|---|
| Łazienka | ok. 22 360 zł |
| Pokój 12,81 m² | ok. 6 382 zł |
| Korytarz | ok. 6 142 zł |
| Pokój 10,80 m² | ok. 6 068 zł |
| Pokój z aneksem | ok. 11 440 zł |
| Koszty całej inwestycji | 2 808 zł |
W wariancie budżetowym najdroższym pomieszczeniem jest łazienka.
Mimo niewielkiej powierzchni wymaga ona płytek, hydroizolacji, armatury, ceramiki, kabiny, brodzika i wielu drobnych montaży.
Zobacz szczegółowe założenia wariantu budżetowego
Ściany i sufity
- ściany głównie białe,
- bez pełnych gładzi we wszystkich pomieszczeniach,
- drobne naprawy powierzchni przed malowaniem,
- brak sufitów podwieszanych,
- klasyczne wykończenie sufitu.
Podłogi
- panele laminowane,
- klasyczny sposób ułożenia,
- standardowy podkład,
- klasyczne listwy przypodłogowe.
Łazienka
- płytki na ścianach i podłodze,
- hydroizolacja,
- brodzik z kabiną,
- stelaż WC,
- armatura natynkowa,
- standardowa szafka z umywalką,
- lustro,
- podłączenie pralki.
Drzwi i oświetlenie
- drzwi przylgowe,
- klasyczne lampy,
- pojedyncze kinkiety,
- bez rozbudowanych systemów LED.
Instalacje
- podstawowy zakres elektryki,
- bez przygotowania klimatyzacji,
- bez rozbudowanych zmian instalacyjnych.

6. Wariant umiarkowany — 110 376,76 zł brutto
Standard umiarkowany to nie tylko droższy odpowiednik wariantu budżetowego.
Zakres prac realnie się rozszerza.
Dochodzi więcej przygotowania powierzchni, bardziej złożone podłogi, dodatkowa elektryka, rozbudowana łazienka i wyższy standard stolarki.

| Element | Koszt |
|---|---|
| Robocizna brutto | 74 221,76 zł |
| Materiały brutto | 36 155,00 zł |
| Łącznie | 110 376,76 zł |
| Koszt na 1 m² | ok. 1 698 zł |
| Budżet początkowy | 150 000,00 zł |
| Pozostaje na meble i zabudowy | 39 623,24 zł |
39 623,24 zł
Taki budżet pozostaje na wszystkie pozostałe meble i zabudowy.
W tym wariancie klient może pozwolić sobie na znacznie więcej niż w wersji budżetowej, ale rezerwa na meble staje się ograniczona.
Z tej samej kwoty trzeba byłoby sfinansować między innymi:
- zabudowę kuchenną,
- szafy na wymiar,
- łóżka,
- sofę,
- stoły i krzesła,
- pozostałe wyposażenie.
Wariant umiarkowany może więc zmieścić się w 150 tys. zł tylko wtedy, gdy zakres umeblowania zostanie dokładnie zaplanowany i część zakupów zostanie odłożona lub uproszczona.
Co obejmuje wariant umiarkowany?
- pełne gładzie ścian i sufitów,
- malowanie ścian w kolorze,
- panele winylowe klejone w jodełkę,
- przygotowanie i wyrównanie podłoża,
- standardowe listwy malowane,
- drzwi bezprzylgowe,
- rozbudowane oświetlenie typu spotlight,
- dodatkowe punkty elektryczne,
- przygotowanie do montażu klimatyzacji w salonie,
- łazienkę z odpływem liniowym i szybą walk-in,
- armaturę podtynkową,
- bidettę,
- miejsce i podłączenia dla pralki oraz suszarki,
- dodatkowe podłączenia sprzętów kuchennych.

Koszty brutto według obszarów:
| Obszar | Usługi + materiały |
|---|---|
| Łazienka | ok. 33 184 zł |
| Pokój 12,81 m² | ok. 16 259 zł |
| Korytarz | ok. 12 298 zł |
| Pokój 10,80 m² | ok. 15 031 zł |
| Pokój z aneksem | ok. 30 797 zł |
| Koszty całej inwestycji | 2 808 zł |
Przejście z wariantu budżetowego do umiarkowanego niemal podwaja całkowity koszt.
Największy wzrost widać w salonie z aneksem i pokojach.
Powodem nie są wyłącznie droższe materiały, ale również większa liczba prac:
- gładzie,
- przygotowanie podłoża,
- wylewki,
- więcej elektryki,
- bardziej pracochłonne podłogi,
- dodatkowe montaże.
Zobacz szczegółowe założenia wariantu umiarkowanego
Ściany i sufity
- pełne gładzie,
- malowanie ścian w kolorze,
- standardowe sufity bez pełnej zabudowy podwieszanej,
- przygotowanie powierzchni do wyższego standardu wykończenia.
Podłogi
- wyrównanie podłoża,
- wylewka samopoziomująca,
- szlifowanie,
- grunt szczepny,
- panele winylowe klejone w jodełkę,
- malowane listwy przypodłogowe.
Łazienka
- płytki,
- hydroizolacja,
- odpływ liniowy,
- szyba walk-in,
- armatura podtynkowa,
- stelaż WC,
- szafka z umywalką,
- bidetta,
- podłączenie pralki i suszarki,
- dodatkowe punkty wodne i kanalizacyjne.
Drzwi i oświetlenie
- drzwi bezprzylgowe,
- spoty,
- bardziej rozbudowana instalacja elektryczna,
- dodatkowe punkty świetlne.
Klimatyzacja i kuchnia
- przygotowanie do montażu klimatyzacji w pokoju z aneksem,
- podłączenie zlewozmywaka,
- podłączenie płyty indukcyjnej,
- podłączenie zmywarki,
- podłączenie piekarnika.

7. Wariant premium — 170 631,66 zł brutto
Wariant premium pokazuje, jak szybko rośnie koszt, gdy zmieniamy nie tylko klasę materiałów, ale cały charakter wnętrza.
Dochodzi znacznie więcej prac instalacyjnych, zabudów, dekoracji, elementów podtynkowych i rozwiązań wykonywanych na zamówienie.

| Element | Koszt |
|---|---|
| Robocizna brutto | 117 032,36 zł |
| Materiały brutto | 53 599,30 zł |
| Łącznie | 170 631,66 zł |
| Koszt na 1 m² | ok. 2 625 zł |
| Budżet początkowy | 150 000,00 zł |
| Przekroczenie budżetu przed meblami | 20 631,66 zł |
−20 631,66 zł
Wariant premium przekracza cały budżet jeszcze przed zakupem pełnego umeblowania.
W tym scenariuszu na meble i zabudowy nie pozostaje żadna część założonych 150 tys. zł.
Aby zrealizować wariant premium, klient musiałby:
- zwiększyć budżet o minimum 20 631,66 zł wyłącznie na samo wykończenie,
- a następnie pozyskać dodatkowe środki na kuchnię, szafy i pozostałe meble,
- albo ograniczyć wybrane elementy premium.
Co obejmuje wariant premium?
- pełne gładzie,
- ściany w kolorze,
- sztukaterię,
- sufity podwieszane wykończone do Q4,
- podtynkowe szynoprzewody i oświetlenie LED,
- deskę warstwową klejoną w jodełkę,
- listwy ukryte w tynku,
- drzwi ukryte,
- rozbudowaną elektrykę,
- przygotowanie klimatyzacji w kilku pomieszczeniach,
- łazienkę wykończoną mikrocementem,
- wannę wolnostojącą,
- prysznic,
- blat zintegrowany z umywalką,
- armaturę podtynkową,
- matę ogrzewania podłogowego,
- dodatkowe elementy dekoracyjne i montażowe.

Koszty brutto według obszarów:
| Obszar | Usługi + materiały |
|---|---|
| Łazienka | ok. 41 516 zł |
| Pokój 12,81 m² | ok. 28 499 zł |
| Korytarz | ok. 22 846 zł |
| Pokój 10,80 m² | ok. 26 154 zł |
| Pokój z aneksem | ok. 48 430 zł |
| Koszty całej inwestycji | 3 186 zł |
W wariancie premium największą część budżetu pochłania pokój z aneksem kuchennym.
Samo jego wykończenie — jeszcze bez pełnej zabudowy meblowej kuchni — kosztuje około 48,4 tys. zł brutto.
Zobacz szczegółowe założenia wariantu premium
Ściany i sufity
- gładzie,
- malowanie w kolorze,
- sztukateria ścienna i sufitowa,
- integracja sztukaterii z oświetleniem,
- sufity podwieszane,
- standard Q4,
- maskownice karniszy,
- dodatkowe elementy dekoracyjne.
Podłogi
- przygotowanie i wyrównanie podłoża,
- deska warstwowa klejona w jodełkę,
- klejenie parkietu,
- listwy ukryte w tynku.
Łazienka
- mikrocement,
- przygotowanie powierzchni pod mikrocement,
- wanna wolnostojąca,
- osobna strefa prysznica,
- armatura podtynkowa,
- blat z umywalką zintegrowaną,
- bidetta,
- mata elektrycznego ogrzewania podłogowego,
- rozbudowane przyłącza wodne i kanalizacyjne,
- drzwi ukryte,
- oświetlenie LED i szynoprzewód.
Drzwi, oświetlenie i dekoracje
- drzwi ukryte,
- szynoprzewody podtynkowe,
- paski LED w profilach,
- zasilacze LED,
- sztukateria,
- karnisze i maskownice,
- podświetlenia dekoracyjne.
Klimatyzacja i instalacje
- przygotowanie do montażu klimatyzacji w kilku pomieszczeniach,
- więcej punktów elektrycznych i świetlnych,
- dodatkowe bruzdowanie i wypełnienie bruzd,
- bardziej rozbudowane instalacje.

8. Ten sam rzut, trzy zupełnie różne budżety
Najlepiej widać to w jednym zestawieniu.
| Element | Budżetowy | Umiarkowany | Premium |
|---|---|---|---|
| Robocizna brutto | 34 478,55 zł | 74 221,76 zł | 117 032,36 zł |
| Materiały brutto | 20 721,00 zł | 36 155,00 zł | 53 599,30 zł |
| Całość brutto | 55 199,55 zł | 110 376,76 zł | 170 631,66 zł |
| Koszt na 1 m² | 849 zł | 1 698 zł | 2 625 zł |
| Pozostaje z 150 tys. zł | 94 800,45 zł | 39 623,24 zł | −20 631,66 zł |
| Pełne gładzie | Nie | Tak | Tak |
| Ściany w kolorze | Nie | Tak | Tak |
| Podłogi | Laminat | Winyl klejony | Deska warstwowa |
| Sufity podwieszane | Nie | Nie | Tak |
| Drzwi | Przylgowe | Bezprzylgowe | Ukryte |
| Łazienka | Płytki + kabina | Płytki + walk-in | Mikrocement + wanna |
| Armatura | Natynkowa | Podtynkowa | Podtynkowa |
| Klimatyzacja | Nie | Przygotowanie w salonie | Przygotowanie w kilku pokojach |
| Oświetlenie | Klasyczne | Spoty | Szynoprzewody + LED |
| Sztukateria | Nie | Nie | Tak |
9. Które pomieszczenia najmocniej wpływają na cenę?
Poniższa tabela pokazuje łączny koszt usług i materiałów w poszczególnych obszarach.
Kwoty zostały zaokrąglone do pełnych złotych.
| Pomieszczenie | Budżetowy | Umiarkowany | Premium |
|---|---|---|---|
| Łazienka | 22 360 zł | 33 184 zł | 41 516 zł |
| Pokój 12,81 m² | 6 382 zł | 16 259 zł | 28 499 zł |
| Korytarz | 6 142 zł | 12 298 zł | 22 846 zł |
| Pokój 10,80 m² | 6 068 zł | 15 031 zł | 26 154 zł |
| Pokój z aneksem | 11 440 zł | 30 797 zł | 48 430 zł |
| Cała inwestycja | 2 808 zł | 2 808 zł | 3 186 zł |
Najważniejsze obserwacje:
1. Łazienka jest droga w każdym wariancie
Nawet przy powierzchni zaledwie 3,93 m² wariant budżetowy kosztuje ponad 22 tys. zł.
2. Pokój z aneksem najmocniej rośnie wraz ze standardem
Budżetowo kosztuje około 11,4 tys. zł.
W premium — ponad 48,4 tys. zł.
3. Różnica nie wynika wyłącznie z ceny materiału za metr
W wyższych standardach dochodzą:
- gładzie,
- wylewki,
- szlifowanie,
- dodatkowa elektryka,
- klimatyzacja,
- sufity podwieszane,
- oświetlenie LED,
- sztukateria,
- ukryte drzwi i listwy.
10. Na jaki standard pozwala więc 150 tys. zł?
Odpowiedź zależy od tego, ile z tej kwoty ma zostać przeznaczone na meble.
Wariant budżetowy
Koszt wykończenia: 55 199,55 zł brutto.
Pozostaje na meble i zabudowy: 94 800,45 zł.
To wariant pozostawiający największą swobodę przy planowaniu:
- kuchni na wymiar,
- szaf,
- mebli do sypialni,
- wyposażenia pokoi,
- sofy,
- stołu,
- pozostałych zakupów.
Nie oznacza to, że każdy możliwy zestaw mebli na pewno zmieści się w tej kwocie.
Daje jednak zdecydowanie największą rezerwę.
Wariant umiarkowany
Koszt wykończenia: 110 376,76 zł brutto.
Pozostaje na meble i zabudowy: 39 623,24 zł.
W tym wariancie trzeba już bardzo świadomie zaplanować meble.
Niecałe 40 tys. zł musi pokryć wszystkie elementy nieujęte w kosztorysie inPrice.
Może to oznaczać konieczność:
- ograniczenia liczby zabudów na wymiar,
- wyboru prostszej kuchni,
- połączenia mebli gotowych z wykonywanymi na zamówienie,
- odłożenia części zakupów na później.
Wariant premium
Koszt wykończenia: 170 631,66 zł brutto.
Budżet przekroczony o: 20 631,66 zł.
I to jeszcze przed doliczeniem pełnego umeblowania.
W tym przypadku odpowiedź jest jednoznaczna:
150 tys. zł nie wystarcza na standard premium wraz z meblami.
Klient musiałby zwiększyć budżet albo zrezygnować z części rozwiązań premium.
11. Najbardziej realistyczna odpowiedź dla klienta
Gdybyśmy mieli odpowiedzieć na maila jednym zdaniem, brzmiałoby ono tak:
Przy budżecie 150 tys. zł możecie bezpiecznie myśleć o wariancie budżetowym i zachować dużą część środków na meble.
Wariant umiarkowany również mieści się w budżecie samego wykończenia, ale pozostawia tylko około 39,6 tys. zł na całe umeblowanie.
Wariant premium przekracza budżet jeszcze przed zakupem mebli.
Największe pole manewru
wariant budżetowy
Kompromis jakość / cena
wariant umiarkowany
ale z mocną kontrolą mebli
Poza budżetem
wariant premium
12. Kiedy budżet jest policzony, można zobaczyć możliwy efekt
inPrice pozwala także wybrać styl poglądowej wizualizacji wnętrza.

Do wyboru są między innymi:
- klasyczny,
- nowoczesny,
- skandynawski,
- minimalistyczny,
- loftowy,
- japandi,
- boho.
Wizualizacje nie są projektem wykonawczym ani ofertą na pokazane meble.
Są poglądowym obrazem tego, jak może zmieniać się charakter mieszkania wraz z zakresem wykończenia.
13. Ten sam rzut w trzech wariantach



Meble widoczne na wizualizacjach nie są ujęte w przedstawionych kosztach.
14. Co zmieniło się dla klienta po wykonaniu trzech kosztorysów?
Przed analizą klient wiedział tylko:
- ma mieszkanie 65 m²,
- ma 150 tys. zł,
- musi je wykończyć i umeblować.
Po analizie wiedział już:
| Pytanie | Odpowiedź po analizie |
|---|---|
| Ile kosztuje podstawowe wykończenie? | ok. 55,2 tys. zł |
| Ile kosztuje standard umiarkowany? | ok. 110,4 tys. zł |
| Ile kosztuje premium? | ok. 170,6 tys. zł |
| Ile zostanie na meble budżetowo? | ok. 94,8 tys. zł |
| Ile zostanie na meble umiarkowanie? | ok. 39,6 tys. zł |
| Czy premium mieści się w 150 tys.? | Nie |
| Które pomieszczenia kosztują najwięcej? | Łazienka i salon z aneksem |
| Jak zmienia się zakres? | Widać to w trzech szczegółowych wariantach |
| Jak może wyglądać efekt? | Pokazują to wizualizacje poglądowe |
15. Najdroższy błąd to rozpocząć remont bez policzenia całości
Bez kosztorysu łatwo patrzeć na wydatki osobno.
Płytki — tyle. Panele — tyle. Drzwi — tyle. Malowanie — tyle.
Kuchnia — pomyślimy później.
Problem pojawia się wtedy, gdy wszystkie te kwoty zaczynają się sumować.
W tym przypadku różnica pomiędzy standardem budżetowym a premium wyniosła ponad 115 tys. zł.
To więcej niż cały koszt wariantu umiarkowanego.
Dlatego przed zamówieniem materiałów i podpisaniem umowy z wykonawcą warto najpierw odpowiedzieć na trzy pytania:
- Jaki zakres naprawdę chcemy wykonać?
- Ile będzie kosztowało wykończenie?
- Ile pieniędzy musi zostać na meble i wyposażenie?
16. inPrice nie mówi tylko „ile kosztuje remont”
W tym case study inPrice pomógł przejść przez cały proces:
| Etap | Co otrzymał klient |
|---|---|
| Wgranie rzutu | punkt startowy bez ręcznego przepisywania danych |
| Analiza pomieszczeń | rozpoznane 5 pomieszczeń i 65 m² |
| Wybór standardu | budżetowy, umiarkowany lub premium |
| Ankieta | uporządkowanie oczekiwań |
| Dobór usług | konkretny zakres robót |
| Kosztorys | koszt robocizny i materiałów |
| Koszty per pomieszczenie | informacja, gdzie wydawane są pieniądze |
| Budżet | porównanie z dostępnymi 150 tys. zł |
| Wizualizacja | poglądowy obraz możliwego efektu |
17. Najważniejszy wniosek
Pytanie klienta brzmiało:
Na jaki standard pozwoli nam 150 tys. zł?
Po przygotowaniu trzech wycen odpowiedź jest konkretna.
Wariant budżetowy mieści się bez problemu i zostawia około 94,8 tys. zł na pozostałe meble i zabudowy.
Wariant umiarkowany mieści się w budżecie wykończenia, ale na meble pozostaje około 39,6 tys. zł, co wymaga wyraźnych kompromisów i dokładnego planu.
Wariant premium przekracza budżet o około 20,6 tys. zł jeszcze przed zakupem mebli.
150 000 zł nie odpowiada automatycznie jednemu standardowi
Wszystko zależy od tego, ile z tej kwoty ma zostać na kuchnię, szafy i pozostałe wyposażenie. Dopiero policzenie całego zakresu pokazuje, na co naprawdę możemy sobie pozwolić.
Masz rzut i budżet, ale nie wiesz, od czego zacząć?
Wgraj projekt mieszkania.
Wybierz standard.
Sprawdź koszt robocizny i materiałów.
Zobacz, ile zostanie na meble.
🚀 Sprawdź, na jaki standard pozwala Twój budżet
Rzut → pomieszczenia → standard → kosztorys → budżet → wizualizacja
Pierwszy kosztorys możesz przygotować bezpłatnie.
Przeczytaj również
- 👉 Ten sam rzut, trzy standardy: skąd bierze się różnica 115 tys. zł?
- 👉 Ile kosztuje wykończenie mieszkania od dewelopera w 2026? Ceny za m² i przykładowy kosztorys
- 👉 Case study 38,43 m²: ręczna wycena 33 277 zł, inPrice 37 517 zł
- 👉 Kalkulator remontu mieszkania online — jak wyliczyć realny koszt?
Przedstawione kalkulacje mają charakter szacunkowy i zostały przygotowane na podstawie wskazanego zakresu, rzutu oraz stawek przyjętych dla Poznania.
Ostateczny koszt może zależeć między innymi od stanu lokalu, wybranych produktów, dokładnego projektu, zakresu zmian instalacyjnych i ofert wykonawców.
Wizualizacje mają charakter poglądowy i nie stanowią projektu wykonawczego. Pełne umeblowanie oraz zabudowy na wymiar nie zostały uwzględnione w przedstawionych kosztach.